Peeling kawitacyjny, jak wykonać?
20 lipca 2020Peeling kawitacyjny: jak wykonać? Peeling kawitacyjny to zabieg bardzo popularny w gabinetach kosmetycznych. Jest świetnym sposobem na oczyszczenie i odświeżenie skóry, pomaga też...
Peeling kawitacyjny to jeden z najpopularniejszych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Ma on liczne zalety: głęboko, a jednocześnie łagodnie oczyszcza skórę, odświeża ją i spłyca drobne zmarszczki. Jednocześnie kawitacja jest znakomitym sposobem na przygotowanie skóry na późniejsze zabiegi pielęgnacyjne, bo po peelingu skóra absorbuje więcej substancji odżywczych z kosmetyków. Poznaj tajniki peelingu kawitacyjnego.
Co to jest peeling kawitacyjny? Jest to zabieg kosmetyczny, co oznacza, że jego wykonywaniem zajmuje się wykwalifikowana kosmetyczka, nie musi tego jednak robić lekarz, jak ma to miejsce na przykład w przypadku głębokiego złuszczania naskórka kwasami. Peeling kawitacyjny wykonuje się urządzeniem, które emituje ultradźwięki. Kiedy kosmetyczka przesuwa głowicą urządzenia po mocno wilgotnej skórze (to bardzo ważny element zabiegu, użycie urządzenia na suchej skórze może doprowadzić do jej uszkodzenia!), pęcherzyki wody pod wpływem fali ultradźwięków pękają bardzo gwałtownie, usuwając i złuszczając martwy naskórek na powierzchni. Jest to zupełnie bezbolesne – odczuwalne może być lekkie mrowienie ewentualnie łaskotanie. Skóra bezpośrednio po zabiegu może być lekko zaróżowiona, jednak nie powinno być na niej większych zaczerwienień. Korzystanie z peelingów kawitacyjnych nie wymaga stosowania blokerów słonecznych – zabieg ten może być wykonywany przez cały rok, podczas gdy złuszczanie chemiczne wykonujemy jedynie od jesieni do wczesnej wiosny, bo skóra po nim jest bardzo wrażliwa na słońce.
Peeling kawitacyjny uważany jest za jedną z najbardziej uniwersalnych metod usuwania martwego naskórka. Może być stosowany zarówno u nastolatek jak i u osób dojrzałych. Nie wolno go stosować jedynie w przypadku trądziku o charakterze ropnym. Świetnie sprawdza się natomiast przy cerze tłustej, z rozszerzonymi porami oraz zaskórnikami. Dzięki złuszczeniu martwego naskórka podczas kawitacji kosmetyczka może następnie manualnie usunąć poważniejsze zanieczyszczenia. Peeling kawitacyjny może być stosowany nie tylko na twarz – sprawdza się też przy oczyszczani skóry szyi, dekoltu czy pleców.
Peeling kawitacyjny może być traktowany jako osobny zabieg – zwykle wówczas wykonuje się go w serii, a celem jest oczyszczenie skóry i jej normalizacja. Często też peeling kawitacyjny traktowany jest jako wstęp do innych zabiegów pielęgnujących, na przykład maski bankietowej czy zabiegu liftingującego. Sama kawitacja nie jest inwazyjnym zabiegiem odmładzającym i nie należy spodziewać się spektakularnych efektów przeciwzmarszczkowych. Kawitacja – szczególnie po serii zabiegów – pomaga natomiast spłycić pierwsze, drobne zmarszczki. Wyrównuje też koloryt skóry i wygładza ją, przez co wyglądamy młodziej.
Po peelingu kawitacyjnym skóra jest perfekcyjnie przygotowana do przyjęcia substancji czynnych z kosmetyków, dlatego warto po tym zabiegu zastosować maskę o cechach dostosowanych do potrzeb naszej skóry – na przykład nawilżająca, napinającą czy matującą dla cery tłustej. Dobrym pomysłem jest też nałożenie skoncentrowanego serum.
Komentarze