Peeling kawitacyjny, jak wykonać?
20 lipca 2020Peeling kawitacyjny: jak wykonać? Peeling kawitacyjny to zabieg bardzo popularny w gabinetach kosmetycznych. Jest świetnym sposobem na oczyszczenie i odświeżenie skóry, pomaga też...
Peeling kawitacyjny to zabieg kosmetyczny, który jest jednym z najczęściej wybieranych przez klientki w gabinetach. Mało inwazyjny, a przy tym przynoszący znakomite efekty, cieszy się zasłużoną popularnością. Dziś kawitację możemy wykonać także w domu. Jaki peeling kawitacyjny wybrać: u kosmetyczki czy domowy?
Czym jest peeling kawitacyjny? To zabieg kosmetyczny, którego celem jest oczyszczenie skóry oraz usunięcie warstwy martwego naskórka. Efekt ten uzyskuje się dzięki urządzeniu wytwarzającemu ultradźwięki. Gdy trafiają one w cząsteczki wody na wilgotnej skórze, rozbijają je, a wytworzona siła działa ścierająco na komórki naskórka. Kawitacja jest zabiegiem nieinwazyjnym, bezbolesnym, ale bardzo skutecznym w oczyszczaniu i odświeżaniu skóry. Świetnie sprawdza się jako zabieg samodzielny, a także jako przygotowanie skóry do dalszej pielęgnacji.
Kosmetyczka zaczyna zawsze od starannego demakijażu, po czym mocno nawilża twarz wodą lub hydrolatem albo płynem micelarnym, następnie starannie, miejsce po miejscu, przejeżdża po twarzy głowicą urządzenia. Zabieg nie boli, można odczuwać lekkie mrowienie lub łaskotanie.
Największą zaletą kawitacji w gabinecie jest jej skuteczność – kosmetyczka perfekcyjnie oczyści skórę urządzeniem o dużej mocy. Od razu możemy też korzystać z dalszej pielęgnacji, na przykład profesjonalnej maski lub serum. Wadą jest niestety dość wysoka cena, szczególnie gdy planujemy serię zabiegów, a także konieczność umawiania kolejnych wizyt, co zajmuje sporo czasu.
W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy dziś duży wybór urządzeń do domowego peelingu kawitacyjnego. Najprostsze kosztują niewiele ponad sto złotych, a więc śmiało można powiedzieć, że to sprzęt na każda kieszeń. Są też znacznie droższe modele – za kilkaset złotych lub nawet za ponad tysiąc. Czym się różnią? Droższe urządzenia poza peelingiem kawitacyjnym mają też inne opcje, przy ich użyciu przeprowadzimy też na przykład jonofrezę czy sonofrezę. To więc mini gabinety kosmetyczne zamknięcie w jednym urządzeniu. Tanie sprzęty do kawitacji mogą mieć też mniejszą moc niż droższe modele.
Jakie są zalety peelingu kawitacyjnego w domu? Przede wszystkim cena: wystarczy raz zainwestować w urządzenie, by móc regularnie oczyszczać cerę. U kosmetyczki za każdy zabieg zapłacimy od kilkudziesięciu do nawet nieco ponad stu złotych. Posiadanie urządzenia do domowego peelingu kawitacyjnego sprzyja też oszczędności czasu, a co za tym idzie – regularności w stosowaniu. Nie każdy może sobie pozwolić na cotygodniowe wizyty w gabinecie, a w zaciszu własnej łazienki możemy raz w tygodniu poświęcić więcej czasu swojej skórze. A warto pamiętać, że w dbałości o urodę regularność sprawdza się znacznie lepiej niż intensywne, ale rzadsze zabiegi.
A wady domowego peelingu kawitacyjnego? Przede wszystkim osoba mało wprawna, która nie zastosuje się dokładnie do instrukcji użycia, może obie uszkodzić naskórek, na przykład, gdy peeling trwa za długo lub gdy skóra nie jest odpowiednio zwilżona wodą. Dodatkowo samodzielnie nie zawsze tak starannie oczyścimy wszystkie partie twarzy, nie użyjemy też głowicy do oczyszczenia na przykład pleców. Peeling kawitacyjny w domu jest też słabszy niż ten gabinetowy.
Komentarze