MMasaże
Masaż głowy - zalety, działanie, przebieg. Jak długo powinien trwać?
25 stycznia 2024
Masaż głowy może być skutecznym rozwiązaniem dla wszystkich tych osób, które chcą się swobodnie zrelaksować i zagwarantować swojej skórze całkowite odprężenie. Co istotne, warto decydować się na niego regularnie. Czemu? Przede wszystkim ze względu na to, iż poprawia kondycję skóry, wycisza, obniża poziom stresu, wprowadza w lepsze samopoczucie i pobudza wzrost włosów. Co jeszcze warto wiedzieć o takim masażu i ile powinien trwać? Wypadałoby się o tym przekonać!
Masaż głowy - kiedy się na niego zdecydować? Przebieg
Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, co daje masaż głowy i ile dobrego można dzięki niemu zyskać. Szczególną popularnością cieszy się obecnie masaż głowy na migrenę, który pozwala na szybkie pozbycie się dolegliwości bólowych, uczucia dyskomfortu oraz nadmiaru stresu. Gdzie najlepiej się na niego zdecydować? Oczywiście u profesjonalnego masażysty! Dlaczego? Specjalista będzie wiedział, jakie ruchy ma wykonywać krok po kroku dla osiągnięcia zamierzonego celu, tak aby migrena odeszła w zapomnienie, a klient poprawił swój humor. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, aby masaż na ból głowy wykonać również w warunkach domowych. Kluczowe jest przestrzeganie kilku ważnych zasad:
- na masaż warto się zdecydować jak najszybciej, najlepiej tuż po ataku bólu,
- całość rozpoczyna się od delikatnego, lecz precyzyjnego uciskania punktu (np. ruchami okrężnymi), w którym odczuwa się największe dolegliwości bólowe,
- czynność powinna być powtórzona minimum kilka razy - w równych odstępach czasu,
- później przechodzi się do masażu karku - tuż poniżej linii włosów, w zagłębieniu - to również może pomóc przy bólu głowy.
Jak widać, nie ma w tym nic trudnego, ale jeśli chce się osiągnąć zadowalające efekty, lepiej zdecydować się na wizytę u profesjonalisty. Jedną z istotniejszych zasad jest też to, aby w trakcie masażu głowy nie korzystać z paznokci, gdyż może dojść wtedy do uszkodzenia skóry i mieszków włosowych.
Dlaczego warto postawić na masaż głowy? Największe korzyści
Nie da się ukryć, że profesjonalny masaż głowy sprzyja całkowitemu rozluźnieniu organizmu. To idealne rozwiązanie dla osób przepracowanych i przemęczonych, które często zmagają się z delikatnymi migrenami. Jeśli jednak te migreny będą nieco bardziej intensywne i zaczną się pojawiać systematycznie, można pomyśleć o wizycie u lekarza. Jakie jeszcze korzyści niosą za sobą masaż na migrenę lub masaż skóry głowy?
- zwiększenie grubości włosów,
- rozciąganie komórek mieszków włosowych,
- rozszerzanie naczyń krwionośnych,
- poprawienie ukrwienia,
- pełne odprężenie i pozbycie się uciążliwego bólu,
- wprowadzenie organizmu w stan relaksu.
Wiele będzie zależało od tego, czy ma to być typowy masaż głowy przy migrenie, czy też jednak relaksacyjny masaż skóry. W niektórych przypadkach strzałem w dziesiątkę okazują się nowoczesne masażery do głowy/skóry. O pomoc w ich dobraniu warto poprosić specjalistę.
Ile powinien trwać masaż głowy?
Dobrze byłoby poznać odpowiedź na jeszcze jedno ważne pytanie, a mianowicie ile powinien trwać masaż skóry głowy? Absolutne minimum to 5-8 minut, lecz zaleca się go wykonywać przez około 15 minut. Może to być np. kilka krótkich 3-minutowych serii.
Komentarze