Peeling kawitacyjny, jak wykonać?
20 lipca 2020Peeling kawitacyjny: jak wykonać? Peeling kawitacyjny to zabieg bardzo popularny w gabinetach kosmetycznych. Jest świetnym sposobem na oczyszczenie i odświeżenie skóry, pomaga też...
Peeling kawitacyjny to określenie, z którym zetknęła się chyba każda osoba, która korzysta z usług gabinetów kosmetycznych lub interesuje się pielęgnacją który. Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów, nie tylko u kosmetyczek, ale też w domu. Dlaczego warto korzystać z peelingu kawitacyjnego? I jak często go robić?
Peeling kawitacyjny uchodzi za jedną z najlepszych metod nieinwazyjnego oczyszczania skóry. Do jego wykonania używa się specjalnych urządzeń z głowicą emitująca ultradźwięki. Gdy fala dźwiękowa styka się z cząsteczkami wody na powierzchni skóry (podczas peelingu kawitacyjnego skóra musi być mocno wilgotna), pęcherzyki wody bardzo gwałtownie pękają. Wytwarza to tacie, które bardzo skutecznie, a jednocześnie łagodnie usuwa warstwę martwego naskórka. Efekt? Skóra staje się gładsza, wyraźnie odświeżona, ma wyrównany koloryt. Jest też znakomicie pryz gotowana do absorbowania substancji odżywczych z kosmetyków, dlatego peeling kawitacyjny często wykonuje się w ramach wstępnego etapu bardziej zaawansowanej pielęgnacji, na przykład przed położeniem maski czy zastosowaniem serum.
Peeling kawitacyjny stosowany regularnie pomaga też uporać się z problemem rozszerzonych porów skóry, a także reguluje wytwarzanie sebum, co jest szczególnie ważne przy cerze tłustej. Po serii zabiegów możemy też spodziewać się spłycenia drobnych zmarszczek, choć peeling kawitacyjny nie jest zabiegiem stricte odmładzającym i przeciwzmarszczkowym. Jednak jego regularnie stosowanie z pewnością pomaga w utrzymaniu młodego i naturalnie zdrowego wyglądu skóry.
Co mamy na myśli, mówiąc o regularnym stosowaniu peeling kawitacyjnego? Wszystko zależy od tego, z jaką skórą mamy do czynienia. Należy pamiętać, że im bardziej sucha skóra, tym delikatniejszej i mnie inwazyjnej pielęgnacji potrzebuje. Przy suchej skórze na kawitację do kosmetyczki możemy umówić się raz w miesiącu, a nawet raz na sześć – osiem tygodni. To wystarczy, by cera była odświeżona, a koloryt wyrównany. Jednocześnie po zastosowaniu kawitacji skóry suchej warto skorzystać z maski o działaniu odżywczym lub nawilżającym. Jej efekty będą bardzo dobre i utrzymają się na długo. W przypadku cery tłustej, ze skłonnością do świecenia się i rozszerzonych porów oraz zaskórników warto wykonać serię cotygodniowych peelingów kawitacyjnych. Efekty zobaczymy już po pięciu zabiegach jednak najlepiej wykonać ich od dziesięciu do dwunastu.
Obecnie możemy też wykonywać peeling kawitacyjny w domu. Urządzenia do domowego peelingu kawitacyjnego mają mniejszą moc niż te stosowane w gabinetach kosmetycznych, co oznacza, że możemy z nich korzystać częściej. Śmiało możemy cotygodniowy peeling kawitacyjny włączyć do swojej domowej rutyny pielęgnacyjnej. Taka regularność pomoże utrzymać cerę w dobrym stanie. Także w domu warto wykorzystać peeling kawitacyjny do zastosowania bardziej zaawansowanej pielęgnacji w postaci maski czy silnie skoncentrowanego serum o działaniu dopasowanym do potrzeb naszej skóry.
Co ważne, peeling kawitacyjny możemy stosować przy każdego typu cerze, z wyjątkiem skóry trądzikowej z ropnymi zmianami.
Komentarze